Vi välkomnar två nya stjärnor till säljteamet – Peder Nordin och Robin Karlsson!
Det händer spännande saker hos oss, och vi är glada att kunna meddela att vårt säljteam har blivit ännu starkare. Den 1 april började Peder Nordin hos oss som ny säljare med fokus på Mälardalen och Östergötlands län, och i början av maj anslöt sig Robin Karlsson som innesäljare för vårt Norrlandsdistrikt. Båda är redan igång och bidrar med sin energi och expertis.
Peder berättar om sin nya roll:
”Det jag ser mest fram emot är att få vara ute på fältet, träffa kunder och verkligen sätta mig in i deras verksamhet. Jag vill förstå deras utmaningar och hitta de bästa lösningarna FROMM kan erbjuda.”
Robin delar med sig av sin entusiasm och personliga koppling till Norrland:
”Jag ser fram emot all kundkontakt, både via telefon och möten, och att bygga relationer för att förstå kundens behov och hitta rätt lösningar. Min koppling till Norrland kommer från barndomen, då jag bodde där några år och lärde mig uppskatta naturen och lugnet.”
Vi är otroligt glada över att ha Peder och Robin med oss på resan framåt. Tillsammans med resten av teamet kommer de att fortsätta utveckla våra kundrelationer och skapa ännu bättre affärer.
Varmt välkomna till teamet, Peder och Robin!